TEKNISKA SPECIFIKATIONER
| Strömförsörjning | 9-32 VDC |
| Anslutning |
Integrerad LTE-modul |
| Ingångar | 2 ANALOGA INGÅNGAR 0-5VDC / 0-10VDC / 0-20mA / 4-20 mA / NTC 4 DIGITALA INGÅNGAR i torrkontakt Läge: Räknare | På/Av | Timräknare | Flödesmätare |
| Utdata | 2 RELÄUTGÅNGAR 1A 230Vac/30VDC |
| Dataleverans | Nethix Moln | E-postrapport | Chatt | HTTP/HTTPS | MQTT/MQTTS | FTP/FTPS |
| Hamnar | USB Typ-C (endast för konfiguration) 1 RS232 seriell port 1 RS485 serieport |
| Konsumtion | Medel 500mA, topp 2A |
| Mått (L x B x H) | 70 x 65 x 90 mm |
| Vikt | 150 g |
| Arbetstemperatur | -15°C – +55°C |
| Lagringstemperatur | -25°C – +85°C |
| Luftfuktighet | 0% – 80% (icke-kondenserande) |





