| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 1920×1080 |
| Storlek | 21,5 tum 16:9 |
| Färger | 16M |
| Ljusstyrka | 350 cd/m2 typiskt. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | Ja, PCT, multitouch |
| Prestanda | |
| CPU | 64-bit RISC fyrkärnig – 1.6GHz |
| Minne | 2 GB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 1 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit, 1 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 2 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 (Max 3) |
| Temperaturområde | -20 till 60 °C |
| Täthetsgrad | IP 66 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10–32VDC, 17W |
| Godkännanden | DNV, IECEx, ATEX zon 2 |
EX721M, 21,5″ Operatörspanel, PCT Touch, 64 bit
Tillgänglighet 1 i lager
SKU: +EX721MU5P1
Kategori: eX700-serien
Beskrivning
Dokument
Dokument
Tillbehör
CORVINA MOLN VPN LICENS +SWCCSAASAKT
Jmobile Studio programvara för 3 PC:n +SWLJ00S000005
SQL4Automation-koppling V3 USB +SWLS00U000000
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
XPLC Körning 1 aktiveringskod 104Mjukvara00U-0070
PLCM01, Instickmodul CAN (TP) +PLCM01U0P1
PLCM01-NE, CANopen-modul utan bussutvidgningskontakt +PLCM01U0P3
PLCM02, Instickbar modul för KNX/EIB (TP-gränssnitt) +PLCM02U001
PLCM03, RS-232-modul för EX700-serien +PLCM03U0P1
PLCM05, Insticksexpander för EXW703(M), EX705(M) +PLCM05U0P2
PLCM06, Profibus DP Slavenhet för EX700-serien +PLCM06U0P1
PLCM10B TILLÄGGSMODUL 4G, till EX700-serien +PLCM10BU0P1
PLCM10 TILLÄGGM MODUL 4G, Wifi, GPS, till EX700 serie +PLCM10U0P1
PLIO04, Modul med 10DI, 10DO SSR, 12AI, 1PT100 +PLIO04U0P1
PLIO06, Modul med 8DI 6 trans, 1 rel utg +PLIO06U0P1
Relaterade produkter
-
eX700-serien
EX715MH, 15,6″ Operatörspanel, FHD, PCT Pekskärm, 64 bit
15,6" operatörsterminal med pekskärm.
Tillgänglighet 3 i lager
+SV715MHU5P1
-
eX700-serien
EX707M, 7″ Operatörspanel, PCT Pekskärm, 64 bit
7-tums operatörsterminal med multitouchskärm.
Tillgänglighet 8 i lager
+EX707MU5P1
-
eX700-serien
eX721, 21,5″ Operatörspanel PCT Pekskärm 16:9
Elegant 21,5″ opertörspanel med multitouchskärm i glas. DNVGL
+EX721U5P1
-
eX700-serien
EX710M, 10,1″ Operatörspanel, PCT Touch, 64 bit
10,1 tums operatörsterminal med Multitouch-skärm.
Tillgänglighet 3 i lager
+EX710MU5P1




