| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 1280×800, WVGA |
| Storlek | 10,1″ 16:10 |
| Färger | 16M |
| Ljusstyrka | 800 cd/m2 typ. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | Ja, PCT, multitouch |
| Prestanda | |
| CPU | ARM Cortex-A9 dubbelkärnig 1GHz |
| Minne | 1 GB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 1 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit, 1 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 2 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 (Max 3) |
| Temperaturområde | -20 till 60 °C |
| Täthetsgrad | IP 66 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10 – 32VDC |
| Fartygscertifiering | Kommer |
eX710G, Operatörspanel 10,1″ PCT, Läsbar i solljus, IP66
10,1″ operatörsterminal läsbar i solljus, 800 nit, Multipekning. DNVGL
Tillgänglighet 4 i lager
SKU: +EX710GU5P1
Kategori: Extrem serien
Beskrivning
Dokument
Tillbehör
PLCM01, Instickmodul CAN (TP) +PLCM01U0P1
PLCM02, Instickbar modul för KNX/EIB (TP-gränssnitt) +PLCM02U001
PLCM05-CDS, instickmodul CoDeSys V2 licens +PLCM05U0P1
PLIO03, Modul med 20DI, 12DO , 1PT100, 8AI, 4AO +PLIO03U0P1
PLIO06, Modul med 8DI 6 trans, 1 rel utg +PLIO06U0P1
I/O-modul till Exor +PLIO07U0P1
PLIO04, Modul med 10DI, 10DO SSR, 12AI, 1PT100 +PLIO04U0P1
PLCM03, RS-232-modul för EX700-serien +PLCM03U0P1
PLCM04, Optoisolerat RS-485 modul för EX700 serie +PLCM04U0P1
PLCM06, Profibus DP Slavenhet för EX700-serien +PLCM06U0P1
Jmobile Studio programvara för 3 PC:n +SWLJ00S000005
Jmobile Studio mjukvara för 10 datorer +SWLJ00S000004
Jmobile Studio programvara för 30 datorer +SWLJ00S000006
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
50 Aktiva Licens Koder CODESYS V3 Körning, för Exor produkter +SWLC00R000002
10 Aktiva Licens koder CODESYS V3 körtid, för Exor produkter +SWLC00R000001
SQL4Automation-koppling V3 USB +SWLS00U000000
PLCM07, Corvina molnkontakt +PLCM07U0P1
Box för att montera Exor 10" operatörspanel på vägg Väggbox_10
VÄGGMONTERAD LÅDA FÖR eX710 +R-LÅDA18
Tillbehörsset eX710, reservdel +KETOP-026
Relaterade produkter
-
Extrem serien
eX707G, Operatörspanel 7″ PCT, Solskensläsbar, IP69
7-tums operatörsterminal med Sunlight Readable Multitouch-skärm. IP69
Tillgänglighet 4 i lager
+EX707GU5P1
-
+XA5U5P1
-
Extrem serien
EX715M, WEBB-panel 15,6″ PCT, Sol-läsbar IP69
15,6” operatörsskärm läsbar i solljus, 700 nit, multitouch med Chromium-baserad HTML5-webbläsare
+EX715MGU5PW
-
+EX715MGU5P1







