| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 800×480, WVGA |
| Storlek | 7 tum 16:9 |
| Färger | 16M |
| Ljusstyrka | 500 cd/m2 typ. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | Ja, PCT, multitouch |
| Prestanda | |
| CPU | 64-bit RISC fyrkärnig – 1.6GHz |
| Minne | 2 GB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 1 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit, 1 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 2 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 (Max 3) |
| Temperaturområde | -20 till 60 °C |
| Täthetsgrad | IP 66 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10–32VDC, 17W |
| Godkännanden | DNV, IECEx, ATEX zon 2 |
EX707M, 7-tums webbpanel, PCT-pek, 64-bit
Operatörsskärm med Chromium-baserad HTML5-webbläsare
Tillgänglighet 3 i lager
SKU: +EX707MU5PW
Kategorier: Krombaserad, WEB paneler
Beskrivning
Dokument
Tillbehör
PLCM01, Instickmodul CAN (TP) +PLCM01U0P1
PLCM02, Instickbar modul för KNX/EIB (TP-gränssnitt) +PLCM02U001
PLIO06, Modul med 8DI 6 trans, 1 rel utg +PLIO06U0P1
I/O-modul till Exor +PLIO07U0P1
PLCM03, RS-232-modul för EX700-serien +PLCM03U0P1
PLCM04, Optoisolerat RS-485 modul för EX700 serie +PLCM04U0P1
PLCM06, Profibus DP Slavenhet för EX700-serien +PLCM06U0P1
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
PLCM07, Corvina molnkontakt +PLCM07U0P1
Tillbehörssats eX705 och eX707, reservdel +KETOP-027
Väggmonteringslåda för Exor 7" operatörspanel Väggbox_07
PLCM10 TILLÄGGM MODUL 4G, Wifi, GPS, till EX700 serie +PLCM10U0P1
Relaterade produkter
-
+EX705MU5PW
-
Extrem serien
EX715M, WEBB-panel 15,6″ PCT, Sol-läsbar IP69
15,6” operatörsskärm läsbar i solljus, 700 nit, multitouch med Chromium-baserad HTML5-webbläsare
+EX715MGU5PW
-
WEB paneler
JSmart721M, 21,5″ WEB-panel, PCT, POE, Wifi, NFC, 64 bit
21,5″ operatörspanel DNV, 64 bitars CPU med Chromium webbläsare. IP67
+JS721GE2U5PW
-
+EX715MHU5PW




