| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 800×480, WVGA |
| Storlek | 10,1″ 16:9 |
| Färger | 16M |
| Ljusstyrka | 600 cd/m2 typ. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | PCT, multitouch, Optisk bindning |
| Prestanda | |
| CPU | ARM Cortex-A9 dubbelkärnig 0,8 GHz |
| Minne | 1 GB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 1 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit, 1 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 2 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 (Max 3) |
| Temperaturområde | -20 till 60 °C |
| Täthetsgrad | IP 69 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10 – 32VDC |
| Fartygscertifiering | DNV GL |
eX707G, Operatörspanel 7″ PCT, Solskensläsbar, IP69
7-tums operatörsterminal med Sunlight Readable Multitouch-skärm. IP69
Tillgänglighet 4 i lager
SKU: +EX707GU5P1
Kategori: Extrem serien
Beskrivning
Dokument
Tillbehör
CORVINA MOLN VPN LICENS +SWCCSAASAKT
Jmobile Studio programvara för 3 PC:n +SWLJ00S000005
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
SQL4Automation-koppling V3 USB +SWLS00U000000
PLCM01, Instickmodul CAN (TP) +PLCM01U0P1
PLCM02, Instickbar modul för KNX/EIB (TP-gränssnitt) +PLCM02U001
PLIO06, Modul med 8DI 6 trans, 1 rel utg +PLIO06U0P1
PLCM03, RS-232-modul för EX700-serien +PLCM03U0P1
PLCM04, Optoisolerat RS-485 modul för EX700 serie +PLCM04U0P1
PLCM06, Profibus DP Slavenhet för EX700-serien +PLCM06U0P1
PLCM10 TILLÄGGM MODUL 4G, Wifi, GPS, till EX700 serie +PLCM10U0P1
Tillbehörssats eX705 och eX707, reservdel +KETOP-027
Väggmonteringslåda för Exor 7" operatörspanel Väggbox_07
Relaterade produkter
-
+XA5U5P1
-
Extrem serien
EX715M, WEBB-panel 15,6″ PCT, Sol-läsbar IP69
15,6” operatörsskärm läsbar i solljus, 700 nit, multitouch med Chromium-baserad HTML5-webbläsare
+EX715MGU5PW
-
Extrem serien
eX710G, Operatörspanel 10,1″ PCT, Läsbar i solljus, IP66
10,1″ operatörsterminal läsbar i solljus, 800 nit, Multipekning. DNVGL
Tillgänglighet 4 i lager
+EX710GU5P1
-
+EX715MGU5P1






