| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 800×480, WVGA |
| Storlek | 7 tum 16:9 |
| Färger | 16M |
| Ljusstyrka | 500 cd/m2 typ. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | Ja, PCT, multitouch |
| Prestanda | |
| CPU | ARM Cortex-A9 dubbelkärna 0,8GHz |
| Minne | 1 GB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 1 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit, 1 x 10/100/1000 Mbit |
| USB-port | 2 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 (Max 3) |
| Temperaturområde | -20 till 60 °C |
| Täthetsgrad | IP 69 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10 – 32VDC |
| Fartygscertifiering | Nej |
EX707FB, Operatörspanel 7 tum PCT, Farmaceutisk och livsmedelsproduktion
7-tums operatörsterminal godkänd för användning inom livsmedelsindustrin
SKU: +EX707U4F1
Kategori: Mat och läkemedel
Beskrivning
Dokument
Tillbehör
CORVINA MOLN VPN LICENS +SWCCSAASAKT
Jmobile Studio programvara för 3 PC:n +SWLJ00S000005
SQL4Automation-koppling V3 USB +SWLS00U000000
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
XPLC Körning 1 aktiveringskod 104Mjukvara00U-0070
PLCM01, Instickmodul CAN (TP) +PLCM01U0P1
PLCM01-NE, CANopen-modul utan bussutvidgningskontakt +PLCM01U0P3
PLCM02, Instickbar modul för KNX/EIB (TP-gränssnitt) +PLCM02U001
PLCM03, RS-232-modul för EX700-serien +PLCM03U0P1
PLCM05, Insticksexpander för EXW703(M), EX705(M) +PLCM05U0P2
PLCM06, Profibus DP Slavenhet för EX700-serien +PLCM06U0P1
PLCM10B TILLÄGGSMODUL 4G, till EX700-serien +PLCM10BU0P1
PLCM10 TILLÄGGM MODUL 4G, Wifi, GPS, till EX700 serie +PLCM10U0P1
PLIO04, Modul med 10DI, 10DO SSR, 12AI, 1PT100 +PLIO04U0P1
PLIO06, Modul med 8DI 6 trans, 1 rel utg +PLIO06U0P1


