| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 800×480, WVGA |
| Storlek | 5″ 16:9 |
| Färger | 64K |
| Ljusstyrka | 300 cd/m2 typ. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | Ja, PCT, multitouch |
| Prestanda | |
| CPU | ARM Cortex-A8 1 GHz |
| Minne | 512 MB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 1 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit |
| USB-port | 1 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 (Max 3) |
| Temperaturområde | -20 till 60 °C |
| Täthetsgrad | IP 66 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10 – 32VDC |
| Fartygscertifiering | DNV GL |
eX705, Operatörspanel 5″ PCT Touch, 2xLAN, 1xSeriell, 1xUSB
Elegant 5-tums operatörsterminal med glas Multitouch-skärm. DNVGL
Tillgänglighet 15 i lager
SKU: +EX705U5P1
Kategori: eX700-serien
Beskrivning
Dokument
Tillbehör
PLCM01, Instickmodul CAN (TP) +PLCM01U0P1
PLCM02, Instickbar modul för KNX/EIB (TP-gränssnitt) +PLCM02U001
PLIO03, Modul med 20DI, 12DO , 1PT100, 8AI, 4AO +PLIO03U0P1
PLIO06, Modul med 8DI 6 trans, 1 rel utg +PLIO06U0P1
I/O-modul till Exor +PLIO07U0P1
PLIO04, Modul med 10DI, 10DO SSR, 12AI, 1PT100 +PLIO04U0P1
PLCM03, RS-232-modul för EX700-serien +PLCM03U0P1
PLCM04, Optoisolerat RS-485 modul för EX700 serie +PLCM04U0P1
PLCM06, Profibus DP Slavenhet för EX700-serien +PLCM06U0P1
Jmobile Studio programvara för 3 PC:n +SWLJ00S000005
Jmobile Studio mjukvara för 10 datorer +SWLJ00S000004
Jmobile Studio programvara för 30 datorer +SWLJ00S000006
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
10 Aktiva Licens koder CODESYS V3 körtid, för Exor produkter +SWLC00R000001
50 Aktiva Licens Koder CODESYS V3 Körning, för Exor produkter +SWLC00R000002
PLCM07, Corvina molnkontakt +PLCM07U0P1
Tillbehörssats eX705 och eX707, reservdel +KETOP-027
PLCM05, Insticksexpander för EXW703(M), EX705(M) +PLCM05U0P2
PLCM10 TILLÄGGM MODUL 4G, Wifi, GPS, till EX700 serie +PLCM10U0P1
Relaterade produkter
-
eX700-serien
EX710M, 10,1″ Operatörspanel, PCT Touch, 64 bit
10,1 tums operatörsterminal med Multitouch-skärm.
Tillgänglighet 3 i lager
+EX710MU5P1
-
eX700-serien
eX707, 7″ Operatörspanel PCT Pekskärm 16:9
Elegant 7-tums operatörsterminal med glas Multitouch-skärm. DNVGL
+EX707U5P1
-
eX700-serien
EX721M, 21,5″ Operatörspanel, PCT Touch, 64 bit
Tillgänglighet 1 i lager
+EX721MU5P1
-
Tillgänglighet 1 i lager
+EX715MU5P1





