| Skärm | |
| Typ | TFT LED |
| Upplösning | 1024×600 |
| Storlek | 7 tum 16:9 |
| Färger | 16M |
| Ljusstyrka | 500 cd/m2 typ. |
| Dimning | Ja |
| Pekskärm | Ja, PCT, multitouch |
| Prestanda | |
| CPU | 64-bit RISC fyrkärnig – 1.6GHz |
| Minne | 2 GB RAM och 4 GB Flash |
| Hårddisk | Nej |
| SD-kortplats | 0 |
| Gränssnitt | |
| Ethernet-port | 2 x 10/100 Mbit |
| USB-port | 1 x USB 2.0 |
| Seriell port |
1 x RS232/422/485 |
| Temperaturområde | -20 till 55 °C |
| Täthetsgrad | IP 66 (Framsida) IP 20 (Baksida) |
| Spänningsförsörjning | 10 – 32VDC |
EX207, 7-tums manöverbord, PCT-pekskärm, 2xLAN, CAN, COM, 64-bitars
Manöverpanel med multitouch.
Tillgänglighet 4 i lager
SKU: +EX207U501
Kategori: eX200-serien
Beskrivning
Dokument
Tillbehör
BOX07-01 VÄGGMONTERINGSBOX FÖR eSMART07/EX207 +R-RUTAN16
Väggmonteringslåda för Exor 7" operatörspanel Väggbox_07
CORVINA MOLN VPN LICENS +SWCCSAASAKT
Jmobile Studio programvara för 3 PC:n +SWLJ00S000005
SQL4Automation-koppling V3 USB +SWLS00U000000
1 Aktiveringslicens CODESYS V3 Runtime för Exor-produkter +SWLC00R000000
XPLC Körning 1 aktiveringskod 104Mjukvara00U-0070
Relaterade produkter
-
eX200-serien
EX205, 5″ Operatörspanel, PCT, 64 bit, WEB, Krom
Operatörspanel med Chromium-webbläsare
Tillgänglighet 1 i lager
+EX205U50V
-
eX200-serien
EX210, 10,1 tum Operatörspanel, PCT, 64 bit, WEB, Krom
Operatörspanel med Chromium-webbläsare
Tillgänglighet 4 i lager
+EX210U50W
-
eX200-serien
EX215, 15,6″ Operatörspanel, PCT Pekskärm, 2xLAN, CAN, COM, 64 bit
Manöverpanel med multitouch.
+EX215U501
-
eX200-serien
EX205, 5″ Operatörspanel, PCT-touch, 2xLAN, CAN, COM, 64 bit
Manöverpanel med multitouch.
Tillgänglighet 4 i lager
+EX205U501






