Industriell Pekskärm
| Skärm | |
| Typ | TFT |
| Upplösning | 1024 x 600 |
| Storlek | 7 tum |
| Färger | 16,7 miljoner |
| Ljusstyrka | 250 cd/m2 |
| Dimning | Ja, från programvara via skärmkabel |
| Pekskärm | Projicerad kapacitiv |
| Ljud | Integrerad högtalare och mikrofoningång. |
| Gränssnitt | |
| Röra | USB (RJ45), (1,5 meter kabel med RJ45 och USB medföljer) |
| Skjermport | VGA/DVI/HDMI |
| Tillförsel | |
| Matningsspänning | 12 till 24 VDC |
| Miljöförhållanden | |
| Driftstemperatur | -10 till 60 ° C |
| Lagringstemperatur | -40 till 85 ° C |
| Godkännanden | FCC/CE EN 55022, EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
| Skyddsklass | IP65 (på framsidan) |
| Dimensioner | |
| Bredd gånger höjd gånger djup | 225 x 161 x 59 mm |
| Sparmål BxH | 211 x 47 mm |
| Vikt | 1,7 kg |





