Ljusstark pekskärm för utomhusbruk
| Skärm | |
| Typ | TFT |
| Upplösning | 1024 x 600 |
| Storlek | 7 tum |
| Färger | 16,7 miljoner |
| Visa | 1000 cd/m2, Optisk bindning, antireflex och UV |
| Dimning | Ja, från programvara via skärmkabel och dimmer. |
| Pekskärm | Projicerad kapacitiv |
| Ljud | Option |
| Gränssnitt | |
| Röra | USB |
| Skjermport | VGA/HDMI/DP,DP-kabel ingår |
| Tillförsel | |
| Matningsspänning | 12 till 36 VDC |
| Miljöförhållanden | |
| Driftstemperatur | -20 till 70 °C |
| Lagringstemperatur | -30 Till 80 ° C |
| Godkännanden | FCC/CE EN 55022, EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
| Skyddsklass | IP65 (på framsidan) |
| Dimensioner | |
| Bredd gånger höjd gånger djup | 194,1 x 129 x 30,7 mm |
| Sparmål BxH | 188 x 123,5 mm |
| Vikt | 1,2 kg |





