Ljusstark pekskärm
| Skärm | |
| Typ | TFT |
| Upplösning | 1920 x 1080 |
| Storlek | 15,6″ |
| Färger | 16,7 miljoner |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m2, Optisk limning, anti bländning och UV |
| Dimning | Ja, från programvara via skärmkabel och dimmer. |
| Pekskärm | Projicerad kapacitiv |
| Ljud | Option |
| Gränssnitt | |
| Röra | USB |
| Skjermport | VGA/HDMI/DP,DP-kabel ingår |
| Tillförsel | |
| Matningsspänning | 12 till 36 VDC |
| Miljöförhållanden | |
| Driftstemperatur | 0 till 50 ° C |
| Lagringstemperatur | 0 till 50 ° C |
| Godkännanden | FCC/CE EN 55022, EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
| Skyddsklass | IP65 (på framsidan) |
| Dimensioner | |
| Bredd gånger höjd gånger djup | 420 x 267 x 39 mm |
| Sparmål BxH | 402,9 x 249,9 mm |
| Vikt | 5 kg |



