Industriell pekskärmsdator med inbyggd kioskwebbläsare
Kioskbrowser är en webbläsarapp skapad för användning på kiosker där användaren endast får göra det som appen tillåter. Appen tar över enhetens utseende och funktioner, så att endast bestämda tjänster är tillgängliga. Det gör att kiosken är skyddad mot felaktig användning, vilket är extra viktigt när enheten står till allmänt förfogande.
| Skärm | |
| Typ | TFT |
| Upplösning | 1920 x 1080 |
| Storlek | 11,6″ |
| Färger | 16,7 miljoner |
| Ljusstyrka | 300 cd/m2 |
| Dimning | Från OSD-knappar bak. |
| Pekskärm | Projicerad kapacitiv |
| Ljud | Integrerad högtalare och mikrofoningång. |
| Diverse | |
| CPU | Rockchip RK3568, fyrkärnig A72 + fyrkärnig A55 |
| Eter | 1 x GbE RJ45 |
| USB/Serie | 2 x USB 2.0, 1 x OTG, 2xRS232 |
| Trådlös | WIFI 2,4/5G och Blåtand BT 4.0 |
| Minne | 8 GB RAM, 64 GB SSD |
| Skjermport | 1x HDMI |
| Tillförsel | |
| Matningsspänning | 12 till 24 VDC (35W) |
| Miljöförhållanden | |
| Driftstemperatur | -10 till 50 ° C |
| Lagringstemperatur | -20 till 70 ° C |
| Godkännanden | FCC/CE EN 55022, EN 55024, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 |
| Skyddsklass | IP65 (på framsidan) |
| Dimensioner | |
| Bredd gånger höjd gånger djup | 329 x 217 x 60 millimeter |
| Sparmål BxH | 315 x 203 mm |
| Vikt | 2,3 kg |





